Co si obléknout na pracovní pohovor

Možná si říkáte, že není oblečení vybrané na pracovní pohovor špatné. Je čisté, neodrbané, proč v něm nejít, že? Pokud se chystáte na pracovní pohovor do vytouženého zaměstnání, měli byste promyslet každý detail vašeho pohovoru, včetně oblečení.

Oblečení na pracovní pohovor vybírejte pečlivě

Hledání nové práce může být někdy zdlouhavé, otravné a frustrující. Ačkoli je pracovních příležitostí mnoho a to z různých oborů, může se stát, že vaše hledání práce stagnuje. Na vině mlže být i taková zdánlivá maličkost, jakou je oblečení použité na pracovní pohovory.

Zjistěte firemní kulturu

Při prvním rozhodování, co si obléci na pracovní pohovor, byste měli nejprve vzít v úvahu kulturu společnosti, se kterou pohovor vedete, a podle toho se obléknout. Děláte pohovor na nabídku práce, kde zaměstnanci nosí každý den obleky nebo nosí trička a džíny?

Oblek není vždy tou nejlepší volbou na pracovní pohovor. Pokud se objevíte v obleku a kravatě a všichni zaměstnanci mají na sobě šortky a sandále, budete vypadat nepatřičně, budete se cítit nepříjemně a můžete vydávat špatnou energii. Totéž platí o opaku. Pokud se objevíte v šortkách a žabkách do společnosti, která nosí profesionální oblečení, mohlo by to vzbudit dojem, že se do společnosti nehodíte.

Mělo by se také vzít v úvahu odvětví, pro které vedete pracovní pohovor, protože pravidla oblékání účetní firmy se pravděpodobně budou lišit například od stavebních společností.