Jak řešit problémy s vaším notebookem

Notebooky pomalu ale jistě vytlačují stolní počítače a pro mnoho z nás se stávají jakousi virtuální kanceláří a nezbytným doplňkem, který používáme každý den, co ale dělat když nám notebook přestane fungovat?

Nástroj, bez kterého se neobejdeme

Notebook je pro mnoho z nás neskutečně důležitým nástrojem, který používáme k práci, ke studiu nebo prostě jen pro zábavu. Máme v něm většinou celou řadu velmi důležitých dat a také se jedná o jakési zábavní středisko, které využíváme pro naši zábavu.

Proto je vždy velkým problémem, když se nám notebook porouchá a přestane fungovat. V takovém případě je nutné jej opravit, ale je potřeba vědět jak na to.

Pokud nevíte, rozhodně se jej nesnažte opravit jen pomocí jakýchsi pseudonávodů na internetu, celou situaci a stav notebooku byste totiž mohli jen a jen zhoršit.

Problémy s výkonem

Každý počítač stárne – a s tím jde ruku v ruce snížení jeho výkonu. Jak operační systém a procesy vašeho notebooku opět zrychlit? Zkuste následující kroky:

Zkontrolujte, zda má váš počítač aktuální ovladače a zda jsou nainstalovány všechny systémové aktualizace.

Vyčistěte registr a odstraňte dočasné soubory. K tomu používejte bezpečné a profesionální nástroje, abyste se vyhnuli poškození systému.

Uvolněte místo na disku, využít můžete systémovou aplikaci Vyčištění disku, speciální programy nejsou potřeba. Dostatek prostoru je pro optimální výkon notebooku nezbytný.

Zkontrolujte stav pevného disku. Stačí rozkliknout ikonu Tento počítač, najet kurzorem na příslušný disk a kliknout pravým tlačítkem. Ve zobrazené nabídce otevřete Vlastnosti a v nově otevřeném okně přepněte na kartu Nástroje, kde zvolíte Zkontrolovat (dojde i k odstranění případných chyb, a tím zlepšení výkonu).

Efektivnějšímu fungování počítače dopomůže i systémová aplikace Defragmentace a optimalizace jednotek – nebojte se ji použít.