Tipy na letní občerstvení

Krásné počasí, vysoké teploty, to je ideální kombinace pro pořádání letní oslavy. Když se pořádá letní oslava pro mnoho lidí, vždy je potřeba se správně připravit, zajisté nebudou stačit jen jednohubky a pár lahví vína. Během léta se často setkávají přátelé nebo rodiny, které jsou z daleka a dlouho se neviděli. Často se tato příležitost využije i jako spojení oslav narozenin více lidí. Aby se dodala každé oslavě slavnostní atmosféra, je třeba v daném duchu připravit i pohoštění. To není zrovna jednoduchý úkol.

Ovocné potěšení

K letnímu období a vysokým teplotám se dokonale hodí ovoce. Ne každý má chuť na těžká jídla, ovoce je však lehké a osvěžující. Jahody nebo banány v čokoládě, pralinky s lesním ovocem nebo snad ovocem zdobené oříšky, to jsou pochoutky, ze kterých vám bude přecházet zrak. V dnešní době stále více lidí preferuje zdravý životní styl a zdravá míse ovoce kytice bude tou nejlepší pochoutkou, ze které budou nadšeni všichni okolo.

Slané potěšení

Ne každý je milovníkem sladkého a jsou mezi námi tací, kteří potřebují slané pochoutky, připravte si proto také talíř nejlepších uzenin a různých druhů sýrů vyřezávaného do různých tvarů. Na takové dobrotě si každý rád pochutná.

Máloco ukončí párty tak rychle, jako vyschlé skleničky

Při plánování vám pomůže pár obecných pravidel:

  • Každý host vypije v průměru dva drinky během první hodiny a poté každou hodinu další drink.
  • Při obědě počítejte s jednou a půl skleničky vína na hlavu, při večeři se dvěma skleničkami.
  • Lahev vína o objemu 750 ml naplní 5 skleniček o objemu 150 ml. A pozor: V teplém počasí dávají hosté přednost vychlazenému bílému vínu před červeným.
  • Jedna lahev šampaňského naplní 6 skleniček na sekt.
  • Z litrové lahve tvrdého alkoholu připravíte cca 22 drinků.
  • Kupte jeden citrón a jednu limetku na každé tři hosty (krájejte tenčí plátky). S nakládanými cibulkami se nemusíte zdržovat, v koktejlech se téměř nepoužívají. Spirály pomerančové a citrónové kůrynaopak využijete téměř všude, od vodky s tonikem až po suché martini.