Jak vybrat vhodnou nabíječku do auta

Vyrážíte na delší cesty autem a potřebujete telefon udržet pořád při životě? Bez dobře vybrané nabíječky do auta se neobejdete. Přece jenom ve voze nemáte klasickou zásuvku, nabíjet přes rádio je na dlouho a neefektivní.

Nabíječek do auta je dnes na trhu nespočet

Když se vydáte do obchodu a najdete sekci nabíječek na mobil, uvidíte jich tolik, že vám bude přecházet zrak. Nic na tom nemění ani to, že vybíráte konkrétně nabíječku do auta. Pořád jich tam je tolik, že vybrat si tu pravou, může být doslova oříšek.

Sáhnout jen tak po nějaké se nemusí vyplatit, obsluha nabíječky do auta může být složitá, mobil nenabije dle vašich představ, dokonce některé mohou způsobit i další problémy. Na co se zaměřit, abyste si vybrali tu pravou a nejlepší?

Jak nabíječku do auta vybrat

Řídit se jen podle ceny? V dnešní době naprostý nesmysl. Cena vám toho moc neprozradí, jsou i důležitější parametry.

Nejprve se zajímejte o výstupní proud

Asi ten nejdůležitější parametr, který byste si při výběru nabíječky do auta rozhodně měli pohlídat. Základní nabíječka disponuje výstupním proudem 1 A, což sice pro většinu zařízení stačí, ale pokud máte zařízení s větší spotřebou, nastává problém. Nabíječka nesplní vaše představy ani potřeby, je třeba dát přednost nabíječce s výstupem 2 A.

Tipy pro výběr nabíječky na mobil

  1. Vždy vybírejte nabíječku, která je kompatibilní s vaším telefonem.
  2. Zjistěte si, který standard rychlonabíjení váš telefon podporuje.
  3. Na druhou stranu rychlonabíjení je funkce, která má v praxi opravdu význam.
  4. Levné nabíječky, kterým často schází certifikace, jsou pro telefon rizikem.