Jak pečovat o zářivou karoserii vašeho automobilu

Když si přivezeme auto z myčky anebo si dopřejeme dokonce nový kus přímo z autosalonu, lak doslova svítí na dálku a i levnější modely vozů vypadají jednoduše luxusně.

Bohužel vnější vlivy a zčásti i technologie údržby a stav našich silnic brzy způsobí, že lak je na pohled matný, zašedlý, někdy i zanesený nečistotami či dokonce narušený dírkami a škrábanci. Proto je třeba průběžně věnovat pozornost jeho údržbě a jednou za čas to vzít opravdu extra důkladně.

Co konkrétně to pro vás může znamenat na základě vašich individuálních preferencí, to se dočtete v našem článku. 

Mytí a vosk

Jak jistě víte, mezi základní kroky při údržbě karoserie patří mytí a voskování – zde mluvíme o situaci, kdy to děláte svépomocí u sebe doma či v manuální automyčce. Výhoda údržby v domácích podmínkách je fakt, že na to máte dostatek času a že si můžete přípravky vybrat sami podle recenzí. A jedná se o finančně nejúspornější variantu.

Ruční automyčka zase nabízí přístroj a přípravky, které domů nejspíš nekoupíte, a zároveň si nenaděláte na zahradě nepořádek. Ideální je, když můžete auto umýt, lak dekontaminovat (tedy hloubkově vyčistit), následně naleštit a poté voskovat.

Vosk je nutno na karoserii chvíli nechat a následně pořádně rozleštit. Po perfektním vyleštění můžete voskování zopakovat ještě jednou.

Tip redakce: Profesionální autofólie a polepy aut Vám aplikuje Wrapstyle Praha, na výběr mají více jak 1500 barevných kombinací fólií pro Váš vůz.

Běžná nabídka automyček

Pokud si chcete práci ulehčit, pak můžete zajet i na standardní mycí linku a tam si vybrat program podle svých potřeb.

Je třeba si ale uvědomit, že automatické mytí nikdy nenahradí ruční práci, protože stroj zkrátka nevidí auto kousek po kousku a nemůže mu věnovat tolik pozornosti a péče. O to vyšší je pohodlí a jde i o finančně nenáročnou variantu.

Otázkou samozřejmě je, kdy budete muset celý proces zopakovat. V rámci dražšího programu můžete využít leštění nadstandardním voskem a případně aplikaci nějakého ochranného přípravku, ale to je nejspíš maximum, co zde svému autu můžete dopřát.

Pro standardní občasnou péči o nepříliš zanesené vozidlo a lak v celkem slušném stavu je však nejspíš dostačující.

Nadstandardní programy v Automyčka Express

Když potřebujete dlouhodobou intenzivní ochranu, odstranění zapečených nečistot anebo rozleštění větších škrábanců a jiných nedokonalostí, mycí linka vás nezachrání.

Budete potřebovat nadstandardní služby v automyčce, kde tomu opravdu rozumí. Protože nechat si aplikovat například keramickou ochranu vozu anebo speciální vosk s dlouhou výdrží amatérem nebo to dokonce dělat svépomocí může zavánět zásadními (a možná i nevratnými) problémy.

Potřebujete zkrátka profesionální služby vyškolených odborníků.

A přesně takové je možné potkat v Automyčce Express, kde si můžete objednat vše od běžného mytí až po celkovou hloubkovou obnovu laku automobilu.

Předejte svůj vůz do rukou zkušených odborníků, zatímco si sami budete pít kávu či pohodlně nakupovat.